Jaro se blíží přímo mílovými kroky. Všechno kvete a voní a já už přemýšlela nad léky pro všechny ty alergie. A ejhle….zase vše jinak. Kolem mě se začaly rojit zlomeniny a to jedna za druhou. Zřejmě všichni vytáhli kola a brusle a bohužel začali nějak hromadně padat.

Jak tedy podpořit hojení zlomenin? Jak urychlit regeneraci? Když máte nohu v sádře a nemůžete vůbec nic. Máme jen čekat, nebo můžeme udělat něco navíc?

Lék volby č.1 a to u všech úrazů – Arnica montana. Arniku nosím všude se sebou a mnohokrát jsem ji použila. Někdy dělá úplné zázraky, zvlášť, když se trefíte i do konstitučního léku jedince.

Arnica montana (Prha arnika) – lék první volby při nehodách, úrazech, pádech. Krevní výrony, svalová námaha, pohmoždění. Celková rozbolavělost, zchvácení a svalové bolesti. Napomáhá regeneraci, vstřebání krevních výronů, podlitin. Rychlejší rekonvalescence.

Další lék na podporu srůstání a hojení kostí

Symphytum officinale (Kostival lékařský) – úrazy kostí a okostice, napomáhá srůstání kostí a tvorby kostního svalku, lék na nehojící se zlomeniny i zastaralá zranění.

Calcarea phosphorica – pomáhá ukládat vápník a fosfor do kostí, kalcifikace svalku, lék pro ty, jež mají sklon ke zlomeninám, křehkosti kostí, osoby trpící osteoporózou.

Samozřejmě, je vhodné vše podpořit zvýšeným příjmem vápníku i vitamínu D, především v kvalitní stravě. Že nejvíce vápníku je mléčných výrobcích, je už dlouhodobě potvrzený mýtus. I v zelenině a jiných potravinách nejdeme jeho velké množství. Alespoň pro přehled, zde pár takových potravin… (Semínka – mák, sezam, chia, mandle,ryby – sardinky, losos, sýry – parmezán, brie, sojové boby, tofu, čočka, fazole, jogurty, tvaroh, špenát, kapuasta, merlík….)

Ať máte pevné kosti 🙂

Martina