Dnes bych Vám ráda představila Kejklířku skvrnitou (Mimulus gluttatus) – esence č. 20.

Nenápadnou rostlinku s žlutými květy, rostoucí na březích jezírek, potoků a řek. Rrostlinu, která unikla ze zahrad do volné přírody, nemajíc přirozených nepřátel, či zvláštních nároků na prostředí, schopnou přežít a šířit se.

A v čem spočívá její vyjímečnost ? Čím si zaslouží pozornost ne tolik známá rostlina? Co dokáže „obyčejná kytka“?

Doslova pravé divy. Jemné působení a silný účinek. Bojovnice proti strachu. Likvidátor negativních emocí, vyvolaných strachem. Odstranění těch nepříjemných pocitů, které strach a obavy přinášejí. Pryč je ta hrůza o které nejste schopni ani hovořit, kterou si tiše a tajně nesete sebou, protože nevěříte, že by to mohlo být jinak. Smíříte se a trpíte dál, protože tak to v životě je. A nejde s tím nic dělat. A co když to může být jinak? 

Co třeba cítit se mnohem klidněji i v situaci, která ve vás vyvolává obavy, strach, nepříjemné pocity, zkrátka když se bojíte. Co třeba najednou vnímat ty okamžiky jinak, bez pocitů úzkostí, třesu, nervozity. Cítit se jistěji, bezpečněji. Být nad věcí, cítit se sebevědomě, myslet a uvažovat jasněji, bez pocitu ochromení. Ne náhodou se pak sami sebe ptáte, a co na tom bylo tak hrozného? Vždyť je to v pohodě.

Kejklířku můžeme použít na všechny známé obavy a strachy ze skutečných věcí i každodenního života, zbaví vás nepříjemných pocitů a nastolí vnitřní klid. 

Nejčastější použití:

Strach z bolesti (zákroky, operace, porod…), ze tmy (děti usínání,sny,noční můry), z nehod (z létání), ze selhání (tréma před zkouškou, z veřejného vystupování, neschopnost komunikace), stydlivost a plachost u dětí, obavy z nemocí, výšek, chudoby, neštěstí, samoty, atd……

Martina