Vánoční svátky jsou vždy zátěží pro „žlučníkáře“, lidi s citlivým žaludkem nebo celkově se slabším zažíváním. Přemíra jídla, alkoholu, sladkostí někdy dokáže potrápit i silnější jedince, kteří mohou být překvapeni, že nejsou v pohodě jak vždy a najednou jsou svátky zkažené, protože vás trápí nejrůznější potíže. Bolest žaludku s nevolností, citlivost v pravé krajině po žebry, křeče doprovázené průjmy apod.

Homeopatie pomůže poměrně rychle. Dokáže ulevit doslova z hodiny na hodinu. Pro správný výběr léku nás navedou symptomy, které doprovází váš akutní stav.

NUX VOMICA

Fyzické symptomy – pocit plnosti a těžkosti v žaludku, může doprovázet pocit na zvracení a křeče. Zimomřivost, v lehčím stavu máte chuť na stimulující látky jako káva a nebo dát si panáka, v domnění, že vám to pomůže. Také je typická chuť na kořeněné věci a teplé nápoje. 

Mentální symptomy – podrážděnost, zlost. „nux vomicy“ jsou opravdu někdy nesnesitelné, budou vás kritizovat a velmi snadno se rozčílí, např. že otevíráte okno, protože ony nesnášejí průvan, ale při tom jim čerstvý vzduch dělá dobře.

ARSENICUM ALBUM

Fyzické symptomy – bolest žaludku i celého břicha, může být pálivá. Stav doprovází slabost, bledost a zimomřivost. Průjem nemusí být hojný, může být pálivý a objevuje se plynatost. Lék je vhodný i na otravy ze zkaženého jídla, nebo potravin, na které není váš organismus zvyklý.

Mentální symptomy – strach o své zdraví, vyžadují přítomnost druhých osob, nechtějí být sami, mají velkou úzkost, zlepšují se v teple

Léků by se dalo najít více, ale tyhle jsou stěžejní, několikrát odzkoušené a opravdu velmi rychle zabírají. A ještě jeden tip 🙂 Nux vomica má detoxikační schopnosti a velmi rychle odbourává alkohol. Takže na kocovinu je číslo jedna a můžete si ji vzít, když se chcete rychle zbavit zbytkového alkoholu. 

Přeji krásné svátky hlavně ve zdraví 🙂

Martina