Každá žena si projde obdobím menopauzy. Ne vždy ho vnímá příjemně, většinou je tomu naopak. U některých žen se kromě fyzických potíží objevují i nemalé obtíže psychického charakteru. Těchto stavů přibývá a opravdu není normální se cítit mizerně, přežívat a brát to jako náš úděl.

Na trhu existuje mnoho produktů „jak“ překonat tyto nepříjemné stavy, jejich účinky jsou u každé ženy „tak trochu jiné“. Někomu uleví, dalšímu vůbec. Někdo hledá dál, jiný se spokojí s hormony, další se smíří se skutečností.

Homeopatie nabízí řešení. Nejedna žena odložila léky na spaní, nervozitu či úzkost, přestala se převlékat do 3 nočních košil během jedné noci, protože návaly pocení zmizely a ona se zase cítila být tou ženou co předtím. Ano, nemusíte se cítit špatně během menopauzy, nemusíte být smutné či podrážděné. Žena je na vrcholu zralosti, a to sebou nese spoustu pozitivních změn. Např. získání nadhledu, protože díky zkušenostem už ví, co chce, je sebejistější a sebevědomější než ve dvaceti. Dokáže ocenit maličkosti, je moudřejší, zralejší a silnější. Jen ta menopauza a hormony to trošku kazí.

Už víte, že homeopatie se zabývá celým člověkem, a proto je vhodné pro ženu zvolit „její“ lék.

Mezi nejčastěji používané homeo léky patří:

LACHESIS – pro hovorné, energické či vášnivé ženy. Nesnášejí těsné oblečení, často je jim horko, trápí je návaly, pocení, bolest hlavy, vysoký krevní tlak, bušení srdce. Projevy se zlepší či mizí, jakmile se spustí krvácení

SEPIA – ambiciózní, dynamické ženy, s touhou po nezávislosti. (později spíše unavené). Většinou uzavřené, nesnášejí útěchu a společnost. Často podrážděné, hlavně na členy rodiny. Sexuální touha klesá, milují však tanec a další aktivity. Doprovází slabost pánevního dna.

PULSATILLA – ženy plačtivé, úzkostné a přecitlivělé. Velmi náladové, pokud mají pocit, že nejsou dostatečně milovány. Pláč zmírní útěcha a jakékoliv projevy lásky. Nesnášejí dusné místnosti, teplo pociťují hlavně ve tvářích, je jim lépe na čerstvém vzduchu. Tučné jídlo jim neděla dobře.

IGNATIA – emocionálně labilní ženy s hysterickými výlevy. Střídají se výbuchy pláče a smíchu. Mají pocit tíhy na hrudi a tendenci vzdychat. Bolest hlavy a křeče.

NATRUM MURIATICUM – smutné a uzavřené ženy, netouží po společnosti a nesnášejí soucit či útěchu. Časté jsou bolesti hlavy, migrény, herpes, akné a ekzémy. Typická je suchost vaginální sliznice. Chuť na slané věci

CALCAREA CARBONICA – ženy přibírající na váze, objevuje se silné krvácení a poceni především v noci. Jsou velmi zodpovědné a pracovité se sklonem k přepracovanosti. Mají plno strachů a obav. Zimomřivé, problémy s klouby, osteoporóza.

Jestliže se v některých z léků poznáváte, je pravděpodobné, že vám pomůže zmírnit nepříjemné fyzické či psychické potíže. Přesnější výběr léku už je v rukou zkušeného homeopata.

Nebojte se zeptat

Ať vás menopauza netrápí 😊

Martina