Problémy se zuby se můžou objevit v jakémkoliv věku. Buď se vyvíjí postupně a nebo se objeví náhle. Akutní bolest zubu patří asi k těm nejbolestivějším záležitostem. Kdo ji zažil, uvítá cokoliv, co pomůže rychle ulevit od bolesti. 

Homeopatie nenahrazuje návštěvu zubaře, to je určitě volba č.1, ale může pomoci v léčbě. Urychlit hojení, zmírnit bolest, zkrátit dobu rekonvalescence a nemusíte polykat tolik chemických léků.

Jaké homeopatika vám můžou pomoci?

ACONITUM  – pro lidi, kteří mají paniku ze zubaře, velký strach z bolesti, doprovází studený pot a zrychlený dech

ARNICA – jeden z nejúčinnějších homeopatických léků na zmírnění bolesti. 

BELLADONNA – při zánětu (před nebo po zákroku). Postižená oblast je nateklá, rudá, horká, s tepavými bolestmi. Může se objevit horečka a tváře jsou rudé, lehké pocení.

CALENDULA – urychluje hojení a podporuje granulaci tkáně. Má antiseptický účinek. 

HECLA lava – při postižení kosti (zánět okostice)

HEPAR SULPHUR – abscesy, váčky při kořenech zubů. 

HYPERICUM – postižení nervů (čištění kanálků, vytahování nervů), po velmi bolestivé extrakci.

MERCURIUS solubilis – při jakémkoliv hnisání v dutině ústní. Doprovodný symptom je zápach a slinění. Použití i při odstranění amalgámových výplní.

OPIUM – pokud přetrvává necitlivost po lokální anestezii.

SYMPHYTUM – při zasažení kosti po zákroku. Resekce kořenů,  vložení implantátů.

 

Správně vybraný lék by měl ulevit do několika minut. Lék opakujeme, až se účinek vyčerpá. Pokud k úlevě nedochází do několika hodin, je nutno vybrat jiný lék. Potenci léku zvolte 30CH. 

Jestliže máte potíže se zuby chronického charakteru, poradťe se s homeopatem. Situaci probere podrobněji a určí vám lék na míru.

Nebojte se zeptat

Martina