JAK JSTE NA TOM SE SPÁNKEM?

A znáte tento nádherný květ?

Tahle kráska se jmenuje PASSIFLORA INCARNATA (Mučenka) a v homeopatii se používá na poruchy spánku. 

Mučenka ovlivňuje nervový systém, po čaji z listí je člověk ospalý, je vhodná pro lidi, kteří nemohou spát z důsledku velkého napětí.

Homeopatický obraz mučenky je zvláštní. Lidé žijí v napětí, že vše musí být na svém místě a pod kontrolou. Jsou příliš zodpovědní a tato zodpovědnost je velmi vyčerpává, objevuje se neklid, mozek je přepracovaný. Mají ambice, chtějí podat co nejlepší výkon. Ať dělají, co dělají, paralelně řeší co ještě musejí zvládnout. Nedokážou se uvolnit. Proto nemohou spát. 

Ve spánku ztrácejí kontrolu, skřípou zuby, zatínají čelisti, sny mohou být agresivní. V pozdějších stádiích mohou užívat alkohol nebo drogy k uvolnění. Podstatná je myšlenka trpět. Člověk v obrazu passiflory má pocit, že bez utrpení si nemůže nic zasloužit. 

V homeopatickém podání  tvoří Passiflora spolu s Valerianou (kozlík) a Avenou (oves) silnou trojici na NESPAVOST a celkové ZKLIDNĚNÍ. 

Mučenka je jen jeden z mnoha homeopatických léků na nespavost. Pro správný výběr musí vždy odpovídat vaše symptomy obrazu léku. Vše o tom, jak vybrat správný lék, jak jej užívat a co už je v rukou homeopata najdete v e-booku, který je zde zdarma ke stažení 🙂

Klidně mi pište, ráda odpovím.

Buďte zdraví

Martina