Silná imunita. Nejvíce probírané téma a mnoho názorů, jak ji získat. Určitě znáte rady typu: „otužuj se, jez zdravě nebo nestresuj se.“ Z dlouhodobého hlediska ano, jedná se posilování imunity tzv. dodržováním životního stylu, nebo jakkoliv to chcete nazvat.

Co ale dělat, když vás skolí viróza, chřipka, nachlazení nebo cítíte, že na vás něco leze.

Homeopaticky si můžete pomoci vždy podle symptomů, které vidíte, cítíte a podle nich vybrat lék. Homeopatie však nepůsobí dopředu, profylakticky. Nelze brát homeo léky, když neznáte symptomy. To je, jako byste si kapali dopředu kapky do očí, kdyby náhodou přišel zánět spojivek.

Můžete si ale pomoci bioinformačními bylinnými preparáty od ENERGY. Jsou naprosto přírodní a v těle působí ve více úrovních (viz Regenerace v pentagramu). Dle TČM je příčinou zimních viróz napadeních chladem, je potřeba tělo zahřát a posílit.

Skvělou pomoc nabízí bylinný koncentrát VIRONAL, který ovlivňuje především dráhu PLIC, lze jej využít preventivně, nebo akutně, při virových i bakteriálních infekcích jako jsou chřipky, angíny, záněty horních cest dýchacích, při teplotě, k vyvolání pocení a k povzbuzení činnosti imunitního i lymfatického systému. Je vhodné ho brát i při léčbě antibiotiky a z mé osobní zkušenosti doporučuji použít i terapeutický krém DROSERIN, který krásně prohřívá a uvolňuje.

Dalším skvělým pomocníkem je GREPOFIT, buď v kapkách nebo kapslích. Extrakt z grepových jadérek má silné protizánětlivé účinky, působí proti širokému spektru virů, bakterií a plísní. Vykazuje velmi rychlý nástup účinku a včasným podáním napomáhá zvrátit a zkrátit průběh onemocnění. Mimo to obsahuje ibišek, šalvěj a echinaceu, která se podílí na zvyšování imunity aktivací makrofágů, tvorbou interferonu, který zabraňuje množení viru v buňkách.

Třetím bojovníkem je CISTUS INCANUS (koncentrovaný extrakt z růže Cistus inc), který pomáhá při infekcích s komplikacemi, recidivami a resistencí na jinou léčbu. Působí též proti plísním a chlamydiím, chrání tkáně před poškozením zánětem a odpadními toxiny.

Určitě by se našlo více doplňků na zvyšování a posilování imunity. Já zde uvádím mou osobní zkušenost, několikrát ověřenou, a doporučuji tyto pomocníky, protože nikdy nezklamali.

Ale hlavně, buďte zdraví

Martina